KRS 1%

„Jeden procent” to jedyny podatek o którym każdy może zdecydować, na co go przeznaczyć. Każdy podatnik może zdecydować, czy cały swój podatek przeznaczy Państwu, czy skorzysta z możliwości przekazania go na rzecz Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, jeśli zostanie pomnożona kilkadziesiąt razy, pozwoli na dalsze, sprawne funkcjonowanie naszego Stowarzyszenia, prowadzenie różnorodnych zajęć rehabilitacyjnych, wsparcia specjalistów czy działań z zakresu aktywizacji społecznej.
Jak przekazać 1% na rzecz Pruszkowskiego Koła Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego?
W rubryce zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” (w deklaracji PIT-37 ma symbol I) należy wpisać numer, pod jakim organizacja widnieje w KRS. Nasz numer to: KRS 0000 110 888 z dopiskiem "Koło Pruszków"
W kolejnej rubryce wpisujemy kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, mogące mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego. Na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” (w PIT – 37 rubryka J)
W informacjach uzupełniających można także zaznaczyć rubrykę „wyrażam zgodę” aby obdarowana Organizacja wiedziała kto i w jakiej wysokości ją wspiera.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu do wypełniania deklaracji PIT:
Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2012
Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% na nasze Koło oraz poinformowanie przyjaciół i znajomych o takiej możliwości.
Wystarczy przesłać adres tej strony swoim znajomym:  www.owptsr.jedenprocent.pl

UWAGA!!!
Odpis 1% nie znosi możliwości odliczenia od dochodu darowizny dla organizacji pożytku publicznego. Limit odpisu darowizn dla osoby fizycznej wynosi maksymalnie 6% od dochodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz